Pre deti PRÉMIOVÁ KVALITA

Treska pravá filet chvostová časť cca 150 g

19,70 € / kg 2,96 € / 150 g
Na dotaz
Kategória: RYBY PRE DETI
? Ďalšie info: šarža, podľa aktuálnej ponuky

Treska škvrnitá /pravá/ (Gadus morhua)

Patrí do čeľade treskovitých, ktorá zahŕňa okolo 150 druhov. Je to dravá morská ryba, lovená v Severovýchodnom Atlantiku. Patrí medzi najchutnejšie treskovité ryby. Skrei /nórsky/ kráľovská treska, sa označuje ryba lovená v januári až apríli, kedy je najchutnejšia a je vyhľadávaná najlepšími reštauráciami.

 

Spôsob úpravy

Treska má jemné mäso. Pri úprave chvostovej časti s ňou treba narábať veľmi opatrne, aby sa nerozpadla.Táto časť je vhodná na vyprážanie.

 

Recept na zapekanú tresku 

Vymastite plech na ktorý poukladáte  na tenké plátky narezané zemiaky.Na ne položte chvosty z tresky, jemne osoľte.Môžete pridať nakrájané huby a zeleninu. Preložíte znovu plátkami zemiakov, jemne pokvapkáte olejom a pridáte trochu kmínu. Vložíte do rozohriatej rúry na 180°C. V polovičke pečenia zemiaky s treskou podlejete šľahačkou na varenie a dopečiete.Do šľahačky môžete pridať aj rozšľahané vajíčko.

 

Vyprážaná Treska pravá s netradičným zemiakovým šalátom

Vyprážaná Treska pravá s netradičným zemiakovým šalátom

 

Skladovanie

Skladujte pri teplote 0-2°C

 

Trvanlivosť

Obvyklá trvanlivosť od dátumu doručenia je 2 dni.

 

Alergény

Ryby a výrobky z nich.

 

Zloženie

Treska škvrnitá (Gadus morhua)

 

Nutričné hodnoty na 100g výrobku 

Energia 332 kJ/79 kcal, Tuky 1 g, z toho nasýtené mastné kyseliny < 0,1 g, Sacharidy 0 g, z toho cukry 0 g, Bielkoviny 18 g, Soľ 0,17 gEnergia 332 kJ/79 kcal, Tuky 1 g, z toho nasýtené mastné kyseliny < 0,1 g, Sacharidy 0 g, z toho cukry 0 g, Bielkoviny 18 g, Soľ 0,17 gReferenčný príjem priemernej dospelej osoby (8400kJ/2000kcal)

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: